Osvětlení je prakticky nejdůležitější z celé elektroinstalace, a to z důvodu, že světlo má přímý vliv na dané prostředí ve kterém se pohybujeme. Tím působí na naše oči a zdraví.

Z hlediska elektro by se dalo osvětlení rozdělit do dvou hlavních kategorií:
- Venkovní osvětlení
- Vnitřní osvětlení

Zvláštní pozornost věnujeme osvětlení učeben, kde světlo většinou svítí po celou dobu výuky.


Venkovní osvětlení

Montujeme venkovní osvětlení kolem domu, zahrady nebo garáže. Také se zabýváme montáží venkovních světelných reklam. (Např. před obchody a restauracemi).

Lze u nás objednat velký výběr venkovního osvětlení pro dům, ke vjezdům do garáží, kde je nejlépe montovat svítidla s čidlem na pohyb, a nebo osvětlení zahrad.


Vnitřní osvětlení

Osvětlení uvnitř budov se dá řešit podle potřeb a nároků zákazníka. Samozřejmě že pro každé jiné prostředí se hodí jiný druh osvětlení. První je třeba se rozhodnout zda použít zářivkového nebo žárovkového osvětlení. Další možnost výběru se naskýtá dle toho, kde bude svítidlo umístěno.

V poslední době se vývoj ubírá směrem úsporných svítidel LED, které jsou sice cenově dražší než úsporné žárovky, ale jejich životnost je delší, a následná ekologická likvidace méně nákladná než u úsporných žárovek s obsahem rtuti.
Při volbě LED osvětlení je dobré vědět jaká je barva osvětlení a svítivost. Například při použití v bytech se lépe hodí do obývacího pokoje teplá bílá (2700 K) a do kuchyně studená bílá (4000 K).

Nejčastější umístění svítidla:
- v podhledu (snižované stropy)
- na stropě pevně uchyceno
- na stropě spuštěno
- na stěně (naklopeno, kolmo)

Ve světelných obvodech se samozřejmě používají i vypínače. Vypínače jsou aktivním doplňkem vybavení interiérů a dnes si je možno vybrat ze spousty barev a tvarů.

Naše firma má s osvětlováním vnitřních prostor velké zkušenosti. Mimo jiné osvětlení učeben škol, barů, restaurací a kuchyní, dílen, obchodů, skladů a kanceláří. Při sestavování návrhů na osvětlení vycházíme z představy zákazníka, které doplňujeme našimi zkušenostmi.